FEI Fogathajtó Világkupa – 2015/2016

Bordeaux

Február 6-án és 7-én Bordeauxban, Franciaországban kerül megrendezésre a FEI Fedeles Világkupa versenyek döntője, melyet élőben lehet majd követni az Interneten.

Lipcse (GER) – 2016. január 14-17.
A bordeaux-i döntő előtti utolsó fordulóhoz érkezik a FEI Fedeles Világkupa sorozat Lipcsében, ahol ifj. Dobrovitz József is versenyez.
*Január 15., péntek, 22:50: FEI Fogathajtó Világkupa 1. versenyszám. EREDMÉNY
*Január. 17., vasárnap, 13:40: FEI Fogathajtó Világkupa 2. versenyszám. EREDMÉNY
Élő (ingyenesen nézhető) közvetítés: clipmyhorse.de
FEI TV (fizetős) közvetítés (csak a vasárnapi versenyszám): feitv.org
A FEI Fogathajtó Világkupa jelenlegi pontállása megtekinthető ITT
A Bordeaux-i döntőbe jutott versenyzők: Boyd Exell (30 pont), IJsbrand Chardon (27 pont), Koos de Ronde (21 pont), Michael Brauchle (19 pont), Jerome Voutaz (17 pont), Georg von Stein (13 pont). Dobrovitz József 12 ponttal a 7., míg fia, ifj. Dobrovitz József 11 ponttal a 8. helyet szerezte meg a Fedeles Világkupa sorozaton. Gratulálunk!

Versenyzők:
ifj. Dobrovitz József (HUN)
Glenn Geerts (BEL)
Jerome Voutaz (SUI)
Rainer Duen és Georg von Stein (GER) illetve Boyd Exell szabadkártyás versenyzőként indul.

Rainer Duen (GER)
Glenn Geerts (BEL), Koos de Ronde (NED) és Edouard Simonet (BEL) szabadkártyás versenyzőként indulnak.
A benevezett lovak listája ITT
Startlisták, eredmények ITT

Tovább robog a FEI Fogathajtó Világkupa
December 17-én kezdődik a londoni forduló, amely Dobrovitz József utolsó kvalifikációs versenye a bordeaux-i döntőre.

london

Szerencsés kimenetelű balesetekkel fűszerezett, izgalmas verseny volt a mai. Glenn Geerts bal első lova elcsúszott a hídon, Koos de Ronde lovai a célba érkezés pillanatában estek el, a hajtó és segédhajtók is leestek a kocsiról, de a pályaépítő Johan Jacobs és a versenyzőtársak azonnal segítségére siettek a holland versenyzőnek, megfogták az elszaladt lovakat.
A 2015/2016-os szezonban Dobrovitz József utolsó versenye volt a mai fedeles verseny, ahol a magyar négyesfogathajtó a 4. helyet szerezte meg. A Világkupa pontszerző listán mégis a 3. helyért járó 5 pontot kapja, mivel Boyd Exell szabadkártyával indult.
Eredmény:
1. IJsbrand Chardon, 2. Boyd Exell, 3. Koos de Ronde, 4. DOBROVITZ József, 5. Georg von Stein, 6. Glenn Geerts, 7. Daniel Naprous
Részletesen: EREDMÉNY
*Dec. 17., csütörtök, 15.20 (+1 óra): Dodson & Horrell Extreme Driving (nem számít a világkupába)
EREDMÉNY
*Dec. 18., péntek, 12.30 (+1 óra): FEI Fogathajtó Világkupa 1. versenyszám.
EREDMÉNY
*Dec. 19., szombat, 18.45 (+1 óra): FEI Fogathajtó Világkupa 2. versenyszám. Élőben a FEI TV-n.
A verseny honlapja

Genfben zajlik a FEI Fogathajtó Világkupa következő fordulója, ahol újra 2 magyar versenyzőnek, Dobrovitz Józsefnek és ifj. Dobrovitz Józsefnek szurkolhatunk.
Genfjózsi
*** 2. versenyszám – Boyd legyőzhetetlen ***
Az ausztrál hajtót nem állította meg senki és semmi a genfi arénában, győzelmével már biztosan a februári Bordeaux-i döntő indulója. A francia Sebatien Mourier teljesítménye meglepetés volt sokak számára, hiszen lovaival, melyek között ott van egy magyar származású is (Bolygó), villámgyors pályát ment, igaz az összevetésben 2 labdát ütött. Koos de Ronde biztosra ment, 3. helyével értékes FEI pontokat gyűjtött, hiszen Mourier szabadkártyásként csak a versenyszámban került a holland hajtó elé, nem így a döntőre való kvalifikációban.
Dobrovitz József 4., míg az ifjabb Dobrovitz 5. lett a versenyben.
EREDMÉNY
FOTÓK
Genfjoci2

*** 1. versenyszám – Mindenki hibázott ***
Dobrovitz József (Ikar, Incitato Pandúr, Kinzhal, Platon) az utolsó előtti akadályon vétett hibával, 183.27 mp-es eredménnyel lett ma a harmadik. A versenyszámot Boyd Exell nyerte egy verőhibával (174.00 mp), a 2. Koos de Ronde 180.23 mp-es idejében is van 5 mp egy labda leveréséért. Ifj. Dobrovitz József és fogata (Favory, Florian, Maestoso XXXIX 39 14, Széplak Szilaj) kétszer hibázott, 189.34 mp összeredménye az 5. helyre volt ma elegendő. Folytatás holnap 10:30-tól!
A versenyszámról készült VIDEÓ
EREDMÉNY
Genf
* December 12., szombat 16.45: FEI Fogathajtó Világkupa 1. versenyszám. Élőben, ingyenesen ITT
* December 13., vasárnap, 10.30: FEI Fogathajtó Világkupa 2. versenyszám. Élőben a FEI TV-n.
Versenyzők:
szabadkártyával indul Werner Ulrich és Cyril Maret svájci versenyzők és Franciaországból Sebastien Mourier

November 27-29-e között két helyszínen is FEI Fogathajtó Világkupa fordulót tartanak. Stockholm és Madrid is házigazdája lesz a pontszerző versenyeknek, ahol 5-5 kvalifikálódott versenyző és szabadkártyás hajtók is részt vesznek.

IMG_1544
Stockholmba utazott Dobrovitz József és fia, ifj. Dobrovitz József is.
A felvezetett lovak mindegyike versenyzésre alkalmasnak találtatott a ma reggeli állatorvosi szemlén. A sorsolással kialakult az 1. versenyszám indulási sorrendje: 1. Axel Olin, 2. Georg von Stein, 3. Ijsbrand Chardon, 4. Brauchle Michael, 5. jr Dobrovitz József, 6. sen Dobrovitz József
Sok sikert a versenyzőknek!

Ifj. Dobrovitz József sikere
A stockholmi verseny győztese Ijsbrand Chardon, egy selybás akadálynál hibázott, 293.79 hibaponttal nyert! 2. helyen végzett Michael Brauchle 299.74 hibaponttal, aki mögött minimálisan maradt csak le Ifj. Dobrovitz József, aki bejutott a legjobb 3 hajtó összevetésébe, egy verőhibát vétett az egyik maraton akadályban, így 300.67 hibapontot szerzett. Dobrovitz József az 5. helyen fejezte be a fordulót.
Eredmény:
1. IJsbrand Chardon (NED) 293.79 (5)
2. Michael Brauchle (GER) 299.74 (5)
3. ifj. Dobrovitz József (HUN) 300.67 (5)
4. Georg von Stein (GER) 170.33 (20)
5. Dobrovitz József (HUN) 175.30 (10)
6. Axel Olin (SWE) 197.92 (15)

Startlisták / Eredmények
* November 27., péntek, 21.45: FEI Fogathajtó Világkupa 1. versenyszám
* November 29., vasárnap, 20.30: FEI Fogathajtó Világkupa 2. versenyszám. Élőben az FEI TV-n.

Versenyzők:
Axel Olin (SWE) szabadkártyával indul

IMG_1545

Madrid először ad otthont a fogathajtó versenynek
* November 28., szombat, 23.00: FEI Fogathajtó Világkupa 1. versenyszám
* November 29., vasárnap, 19.00: FEI Fogathajtó Világkupa 2. versenyszám. Élőben az FEI TVn.

Résztvevők:
Juan Real Garcia (ESP) szabadkártyával indul
Ernesto Colman Mena (URU) szabadkártyával indul
A benevezett lovak listája ITT

image

November 20-21-én kerül megrendezésre a fedeles szezon első fordulója Stuttgartban. Az első versenyszám 20-án 20:00-tól, míg a Világkupa pontszerző 2. versenyszám 21-én 13:50-től kerül lebonyolításra. A versenyen indulók listája:

Szabadkártyás versenyző: Michael Brauchle (GER)

Startlisták – Eredmények
1. versenyszám eredménye
2. versenyszám eredménye

A verseny élő közvetítése: www.clipmyhorse.de illetve a www.feitv.org. Benevezett versenyzők és lovak listája ITT.