FEI Négyesfogathajtó Világbajnokság, Breda – 2016. 08. 31. – 09. 04.

IMG_7494A képen (balról) Váczi István, Móró Lajos, Lázár Zoltán, Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József versenyzők és Tóth Tamás szövetségi kapitány. (A fotót Horváth Krisztina készítette.)

IMG_1027

A 3 fős magyar csapat az elmúlt évek legfényesebb érmét szerezte meg négyesfogathajtásban. 2. helyen zártunk a nemzetek versenyében Hollandia mögött, megelőzve a sok éve, folyamatosan minket legyőző Németország csapatát.
Az első 10-ben három magyar: ifj. Dobrovitz József a kiváló 6. helyen végzett legjobb magyarként, Lázár Zoltán az összetett versenyben a 8., míg Dobrovitz József a 10. lett.
Egyéni indulóink Váczi István a 19., Móró Lajos, aki élete első világbajnokságán szerepelt, a 29. helyen zárta a megmérettetést!
Versenyzőinknek gratulálunk a csodás eredményekhez!

A világbajnokság bajnokavatása után Tóth Tamás szövetségi kapitány így értékelt: „Egy igazi csapatmunka a 2. hely elérése! Amit előzetesen terveztünk, megbeszéltünk azt hozta mindhàrom csapattag a világbajnokság során. Nagy küzdelemmel tudtuk a 4 versenynap során elérni ezt az eredményt, melyhez a nagyszerű versenyzők és lovaik közreműködése elengedhetetlen volt!””

A világbajnokság programja:
2016. szeptember 04., vasárnap
10:00-12.50 Akadályhajtás – EREDMÉNY / VÉGEREDMÉNYPÁLYARAJZ
Csapatverseny végeredménye

Tóth Tamás szövetségi kapitány a két nap díjhajtás versenyszáma után röviden összefoglalta a magyar versenyzők teljesítményét.
„A bemutatott programokkal elégedettek lehetünk. Amit előzetesen vártunk, azt elértük ebben a versenyszámban. Ez egy részeredmény. Egy feladatunk van – tovább versenyezni, a következő versenyszámra koncentrálni, hiszen 2 igen nehéz nap vár ránk. A cél az, hogy a versenyzők hozzák ki magukból és lovaikból azt, amire tudásuknak megfelelően képesek!”

A díjhajtás versenyszám során készült videók megtekinthetőek az Attelage Infos youtube csatornán IDE kattintva.

10.00-16.50 Díjhajtás – 1. rész

*Lázár Zoltán utolsó indulóként hajtott ki a díjhajtó négyszögből csütörtökön. 46,66 hp-os programot bemutatva, Ali Deverchi, Coner, Denver és Iván nevű lovait hajtva. Ezzel az eredménnyel a 7. helyen áll! Bírónként: C193,0 / R188,5 / S199,0 / V185,0 / P195,0.
A díjhajtó program videója ITT

*Váczi István egyéni indulóként vesz részt a világbajnokságon, ahol díjhajtó programjára 52,62 hp-ot kapott, mely a 14. helyre volt elegendő. Bírónként: C189,0 / R186,0 / S175,0 / V177,0 / P183,0 hibapont. Lovai FAVORY XXVIII 68, FAVORY Fáraó, Tüzes és SIGLAVY CAPRIOLA Szikra voltak.

*ifj. Dobrovitz József 57,64 hp-os díjhajtást hajtott a világbajnokságon, lovai Dante, Dax, Doerak és Volinda voltak. Bírónként: C160,5 / R173,5 / S185,5 / V170,0 / P178,0 hibapont, a versenyben a 27. helyen áll.

2016. szeptember 02., péntek

10.00-16.50 Díjhajtás – 2. rész EREDMÉNY / Részletes eredmény / CSAPATEREDMÉNY
*Dobrovitz József díjhajtó programját az 5 fős zsűri 49,97 hibapontra értékelt. Bírónként: C190,5 / R186,5 / S178,5 / V182,0 / P195,0 hp. Carlo, Torino, Waltstar és Platon nevű lovait hajtotta a versenyző, mellyel a 9. helyet szerezte meg.

*A magyar indulók közül utolsóként Móró Lajos és fogata is teljesítette az első versenyszámot, 58,11 hp-ot gyűjtve és a 28. helyet megszerezve. Lovai a fogatban Casper, Cassander T, Dutchman és Udo voltak. Bírónként: C167,0 / R174,5 / S175,5 / V179,5 / P167,0 hp.

2016. szeptember 03., szombat
09.30-17.00 Maratonhajtás – EREDMÉNY Akadályokban szerzett hibák / Egyéni részeredmény A+B / Csapat részeredmény A+B / Maratonakadályok rajza ITT / Maratonakadályok látványterve ITT
A szezon egyik legnehezebb maratonpályáján vannak túl versenyzőink, mely sok hajtónak feladta a leckét. Az 56 fogatból négy versenyzőt kizártak, egy feladta, megannyi verhető elem potyogott, sok segédhajtó szállt le. A magyar hajtók minden tőlük telhetőt kihoztak a versenyszámból és nem mellesleg lovaikból. Csodás eredmény ifj. Dobrovitz József 5. helyezése! Csapatunk tagjai Lázár Zoltán a 9., Dobrovitz József a 15. lett, míg egyéni indulóink Váczi István a 18., Móró Lajos a 32. helyet szerezték meg az embert és lovakat próbáló maratonon. Egyébként, mint ahogyan az várható volt, magasan Boyd Exell nyerte a versenyszámot, Koos de Ronde a 2., Christoph Sandmann a 3. helyen végzett.
A maratonhajtás során készült videók visszanézhetőek az Attelage Infos youtube csatornáján vagy IDE kattintva.

A magyar lovak hivatalosan is fitten várják a versenyt!
Az első állatorvosi szemle számunkra véget ért, a magyar versenyzők összes lova versenyzésre alkalmasnak bizonyult. Ezt követően Tóth Tamás szövetségi kapitány kijelölte a 3 fős csapatot és az egyéni indulókat. Csapattagok: Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József és Lázár Zoltán. Egyéni indulók: Móró Lajos és Váczi István.
A magyar versenyzők lovainak jólétét és egészségi állapotát dr. Langer Dóra csapatállatorvos felügyeli a verseny ideje alatt.

Startlisták, eredmények IDE kattintva érhetőek el!

Teljes versenyzői és lólista (08/17) – ITT

Versenybíróság elnöke: Andrew Counsell (GBR)
Tagok: Henk van Amerongen (NED), Reiner Wannenwetsch (GER), Jiri Kunat (CZE), Hanspeter Rüschlin (SUI), tartalék bíró: Pierre Cazas (FRA)
Technikai kiküldött: Richard Nicoll (USA)
Pályaépítő: Jeroen Houterman (NED)
Fellebbviteli bizottság: Dr. Klaus Christ (GER), Jaap Boom (NED), Piet Rops (NED)
Fősteward: Herbert Schoeninger (AUT)

A hollandiai Bredában kerül megrendezésre a soron következő FEI Négyesfogathajtó Világbajnokság, melyre a nemzetek maximum 6 versenyzőt küldhetnek. 14 nemzeti csapat és 60 versenyző adta le a nevezést az augusztus 02-i határidőig.
Tóth Tamás szövetségi kapitány is elküldte a magyar hajtók nevezését.