Gyermek, Junior és Fiatal Hajtók Európa-bajnoksága (GER)

14424774_1118552044879816_7282501063351642424_o

Nagyszerű hírek Németországból!
Ifjúsági korosztályú versenyzőink 2 éremmel járultak hozzá a magyar fogathajtás éremtáblázatához. Kovács Zsófia arany, Palkovics Dávid ezüstérmet nyert Schildauban, ezzel 96-ra emelkedett érmeink száma!

Kovács Zsófia fiatal hajtó póni kettesfogat kategóriában megszerezte a magyar csapat első aranyérmét! Akadályhajtásban 2 verőhibával és időtúllépéssel 15,74 hp-tal zárta a versenyt. Zsófi végig hősiesen teljesítette az EB-t, bár ellenfele nem volt a kategóriájában, hiszen egyedüli nevező volt.

A fiatal hajtók póni egyesfogat kategóriájában Palkovics Dávid Caramelo nevű pónijával ezüstérmes lett! Genzwein Marina és Frankenbach Reamon az összetett versenyben az 5. helyen zárt. Az akadályhajtás minden versenyzőnek feladta a leckét, senki nem hajtott dupla hibátlant ebben a kategóriában. Palkovics Dávid 2 verőhibáért 6 hp-tal, míg Genzwein Marina 9,31 hp-tal fejezte be a versenyt.

A junior póni egyesfogat kategória is lehajtotta az akadályhajtást, ahol Rozmán Tímea Krisztina kiváló eredménnyel a 2. helyezett lett, 0,10 hp-os időtúllépéssel. Szaller Zsófia 10,61 hp-ot gyűjtött 3 verőhibáért és időtúllépésért, míg Érsek Anett 13,36 hp-tal, 4 verőhibával és némi időtúllépéssel fejezte be a mai versenyszámot. A 27 versenyzőből álló kategória győztese Andrea Schöftner Ausztriából. Rozmán Tímea Krisztina és Topper nevű pónija az összetett versenyben az 5., Szaller Zsófia és Qucido a 11., míg Érsek Anett és Süti a 12. helyen zárta az EB-t.

Gyermek kategóriában az akadályhajtás versenyszámban Majoros Anna az 5. (egy verőhiba), míg Margitai Máté a 8. (szintén egy verőhiba) lett.  A 24 fős mezőnyben Margitai Máté és pónija Eger a 9., Majoros Anna és Henchman’s Berry nevű pónija a 10. helyen végzett.

A magyar csapat a 7. helyet érte el a 9 nemzetet felvonultató csapatversenyben.

A fiatal hajtóknak szívből gratulálunk!

14495407_10154132287053640_6590118759386506913_n

A németországi Schildau ad otthont a Gyermek, Junior és Fiatal Hajtók Európa-bajnokságának 2016. szeptember 22. és 25. között. A Nemzetközi Lovassport Szövetség elfogadta a verseny kiírását, melynek értelmében a nevezett nemzetek 1 csapattal (minden korcsoportból max. 2 versenyzővel) azaz max. 6 fővel és plusz egy gyermek, egy junior és egy fiatal hajtó kategóriába sorolható egyéni indulóval vehetnek részt a kétévente megrendezésre kerülő viadalon.
83 versenyző, 12 országból nevezett az Európa-bajnokságra – versenyzői lista ITT

Hazánk versenyzői
– gyermek póni egyesfogat kategórában:
Majoros Anna és Margitai Máté (csapattagok)
– junior póni egyesfogat kategóriában:
Érsek Anett (egyéni induló), Rozmán Tímea és Szaller Zsófia (csapattagok)
– fiatal hajtó póni egyesfogat kategóriában:
Genzwein Marina (csapattag) és Palkovics Dávid (egyéni induló)

Csapateredmény a díjhajtás után

Felnőtt lett a gyerek Európa-bajnokság! – ifj. Bozsik József jelentkezik Schildauból
10 évvel ezelőtt fogalmazódott meg a gondolat, hogy nemzetközi szinten egységbe kell foglalni a gyermek, junior és fiatal hajtó korosztályú (12 évestől 21-ig) fogathajtókat.
A kezdeti szárnypróbálgatásokban a magyar hajtóink, sportszervezőink is kivették a részüket és jöttek is szépen a sikerek: Csapat érmek, egyéni érmek és gondoljunk csak bele ha ifj. Dobrovitz József vagy Hölle Martin nem szereti meg ebben a közegben ezt a sportot akkor hol tartana ma a felnőtt póni vagy a négyesfogathajtó válogatott!
1984-ben három évesen voltam életem első világbajnokságán Szilvásváradon és az elmúlt 32 évben nem igazán volt olyan VB-EB-Világkupa ahol valamilyen minősítésben, de ne lettem volna ott. Nem találkoztam azonban még ilyen jó hangulattal, ilyen csapat szellemmel, ilyen összetartással amit az elmúlt 3 napban tapasztaltam itt Schildauban és ez nem csak a magyar csapatra értendő.
A díjhajtásban a junior és a fiatal hajtó korosztályban Rozmán Tímea és Genzwein Marina réven csapatunk fel tudta venni a harcot a világ élvonalával a gyermek kategóriában azonban Margitai Máté bár szép programot mutatott be pontjai azonban elmaradtak a legjobbaktól. Igy is mindössze 10 pont a lemaradásunk dobogótól és ahogy az utóbbi években megszokhattuk, reményeink szerint az EB nekünk most kezdődik igazán.
Összeségében meg vagyok elégedve a magyar fiataljaink díjhajtó teljesítményével, Majoros Anna és Érsek Anett önmagát múlta felül és idei legjobbját hajtotta. Szaller Zsófia és Palkovics Dávid harcban van akár az egyéni éremért is, míg Kovács Zsófia továbbra is unikum igényes póni kettesfogatával.
A mai nap jön egy még a felnőtteknek is igen nehéz maraton…