Topolcianky (SVK) – Duna-Alpesi Kupa és Lipicai Kupa

A 2016. június 02-05. között Topolcianky-ban megrendezésre került nemzetközi fogathajtó verseny összes eredménylistája, pályarajzok a honlap Online eredmények menüpontjában érhető el! Fotók ITT

Topolcianky – Akadályhajtás

A svájci egyesfogathajtó Michael Barbey volt a nap egyetlen dupla hibátlant hajtó versenyzője. Sem a kettesfogatok, sem a négyesfogatok közül nem tudott senki alapidőn belüli hibátlan pályát teljesíteni a Fintha Gábor által tervezett akadályhajtó pályán.

Magyar sikerek az utolsó napon is
Az egyesfogatok mezőnyében Nyúl Katalin a 2., míg Kun Andrea egy verőhibával a harmadik helyet szerezte meg az akadályhajtás során.
Kákonyi Norbert volt a mai napon a legeredményesebb kettesfogathajtó, hiszen csupán 2,83 hibapontot kapott alapidő túllépésért, mellyel megnyerte a versenyszámot. A német Sebastian Warneck első számú fogatával 2,84 hibapontos alapidő túllépéssel végzett a második helyen, míg a szlovák versenyző, Matuska Miroslav 3,38 hibaponttal lett a harmadik helyezett, mely eredményben egy verőhiba és minimális alapidő túllépés volt.

A négyesfogatok mezőnyében az elsőnek induló Dobrovitz József magabiztos, látványos hajtással győzött, eredménye 0,29 hibapont volt. A tegnapi maraton során a 6. akadályban történt segédhajtó leesést követően a hajtó feladni kényszerült a versenyt, így összetett eredménye nem lett. Ifj. Dobrovitz József az értékes 2. helyre „hajtotta” fogatát, 1,06 hibaponttal, míg a 3. helyet ebben a versenyszámban a cseh Jiri Nesvacil érte el 4,51 hibaponttal. Lázár Zoltán a maratonhajtás versenyszám után visszalépett a versenytől.

Duna-Alpesi Kupa

A svájci egyesfogathajtó csapat nyerte meg az egyesfogatok Duna-Alpesi Kupáját. Magyarország a második, míg Csehország a harmadik helyen végzett.

A kettesfogatoknál a győztes német csapat egy személyből állt (Sebastian Warneck), mely elég nagy felháborodást váltott ki a versenyzők és a csapatvezetők körében. A három fős magyar csapat a második, míg a házigazda, Szlovákia a harmadik helyezett lett.

Topolcianky-ban véget ért az első állatorvosi szemle, ahol minden magyar versenyző lova versenyzésre alkalmasnak bizonyult. A egyes- és kettesfogathajtó szövetségi kapitányok kihirdették a magyar csapatokat, akik a Duna-Alpesi Kupán képviselik Magyarországot.

A versenykiírás ITT olvasható.

A verseny CAI2*-os verseny kettesfogatok részére és CAI3*-os verseny egyes-, kettes- és négyesfogatok számára, mely kategóriának Világkupa pontszerző is. A Duna-Alpesi Kupa és Lipicai Kupa 2. állomása is megrendezésre kerül.

A Duna-Alpesi Kupa egyes- és kettesfogatok kategóriájában is kiosztásra kerül, külön csapatverseny keretein belül.
A Lipicai Kupa lipicai fajtájú lovak számára került kiírásra, 3 versenyhelyszínből áll: Fábiánsebestyén (május 04-08.), Topolcianky /SVK/ (június 02-05.) és a döntő Lipica /SLO/ (június 30. – július 03.).
A kupa értékelése: a 3 versenyen szerzett pontok összeadódnak és így alakul ki a végeredmény. A kupa Lipicán kerül átadásra.

FIGYELEM!

Tisztelt Versenyzők!

A szlovákiai Topolcianky verseny Szervező Bizottságától a mai napon kapott tájékoztatás szerint, csak 6 HÓNAPNÁL NEM RÉGEBBI, NEGATÍV COGGINS TESZTTEL érkező lovak vehetnek részt a versenyükön! Szlovákia teljes területére ez a szabályozás van érvényben.

Topolplakát

Nevezési határidő a magyar versenyzőknek MÁJUS 02.!
A versenykiírás rövidített, magyar változata:
Tesztek: CAI2*-H2 és CAI3*-H2: TESZT 3*B HP2 (11-es); CAI3*-H4: TESZT 3* B HP4 (11-es)
Maratonhajtás: június 04. (szombat) – 3 szakasz, 7 akadály
Akadályhajtás: június 05. (vasárnap) – hibapont büntetéses vrsz.

Díjtételek:
Nevezési díj: €50/CAI2*-H2, €110/CAI3*-H1, €120/CAI3*-H2, €150/H4
Box: €100/db, melyet ki kell fizetni legkésőbb május 14-ig, előre utalással, aki nem fizeti be előre, annak nem engedélyezik az indulást a versenyen! A Verseny Rendezője a magyar hajtók esetében eltekint az előre utalástól, elegendő a helyszínen kifizetni a boxok költségeit!
Áram: €30/versenyző
MCP: benne van a nevezési díjban
Szalma: a boxdíjban benne van
Széna: €10
forgács: €10

Versenybíróság: elnök: Jiri Kunat, tagok: Klaus Christ, dr. Kelemen Atilla, dr. Fejér Barna, Robert Fekar