Séléstat – Korosztályos EB – Start- és eredménylisták

A Franciaországban, Séléstatban augusztus  25-29. között megrendezésre kerülő FEI Gyermek, Junior és Fiatal Hajtók Európa-bajnokságra 7 magyar versenyző utazott ki.

Újabb magyar fogathajtó, aki éremmel térhet haza! Juhász Péter BRONZÉRMES
A junior póni kettesfogathajtó Franciaországban a 3. helyen végzett az összetett versenyben.
Jámbor Blanka fantasztikus eredménnyel a 4. helyen zárt a 30 fős gyermek kategória mezőnyében.
A csapatversenyben hazánk a 6. helyen végzett.

Gyermek kategória: Jámbor Blanka, Juhász Bertold, Majthényi  Panna, Nagy Vanessza

Junior kategória: Farkas Fanni és Juhász Péter

Fiatal hajtó kategória: Görög Gábor

Csapatvezető Fülöpné Mátyus Zsuzsanna

START- és EREDMÉNYLISTÁK ITT

A gyermek póni egyesfogat kategória díjhajtása a csütörtöki napon véget ért, ahol a legjobb magyar versenyző és egyben a csapat oszlopos tagja Jámbor Blanka Ágnes lett, aki az 5. helyen zárt 53.44 hp-os díjhajtást bemutatva. Nagy Vanessza egyéni indulónk a 17., Majthényi Panna (csapattag) a 26., míg Juhász Bertold (egyéni induló) a 28. helyen fejezte be az első versenyszámot a 30 fős mezőnyben.

A junior póni kettesfogat és a fiatal hajtó egyesfogat kategóriák versenyzői is befejezték az első versenyszámot. Juhász Péter, aki a junior póni kettesfogatok között szerepel 3. helyen zárt, míg a fiatal hajtó között Görög Gábor a 8. lett.  EREDMÉNYEK ITT

Pénteken már csak egy versenyzőnk, Farkas Fanni hajt, aki a junior póni egyesek mezőnyében indul.

A dobogón Juhász Péter! A díj- és a maratonhajtás versenyszámot is a 3. helyen zárva a dobogón állhatott junior póni kettesfogathajtónk.

A gyermek póni egyesfogat kategória népes mezőnyében Jámbor Blanka Ágnes (maratonhajtás 7. hely) a legjobb magyar, aki az előkelő 5. helyről várja az akadályhajtást. Nagy Vanessza a 24., Majthényi Panna a 25., Juhász Bertold a 28. a gyermekek között.

Farkas Fanni a junior póni egyesek között indul és jelenleg a 21. helyen áll két szám után.

A fiatal hajtók egyesfogat kategóriájában hajt Görög Gábor, aki a 7. a díj- és maratonhajtás után.

Csapatban, két versenyszám után a magyar válogatott a 6.

A FEI által elfogadott VÉGLEGESEN lenevezett versenyzők listája EZEN A LINKEN olvasható!

A fent nevezett hajtók részére 2021.augusztus  12. és 15. között kötelező edzőtábor lesz Kisbéren, mely ingyenes.

Augusztus 12-én a szülők részvételével megbeszélést tart a csapatvezető Fülöpné Mátyus Zsuzsanna.

Az edzőtábort Fülöp István, Pille Rin Roosileht, Rimarcsik Zsolt és Jámbor Vilmos tartja, azonban mindenki dolgozhat saját edzővel is. Az edzőtáborban mindhárom versenyszám versenyszerű gyakorlására  lesz lehetőség.

Nagytálya, 2021. augusztus 3.

Fülöpné Mátyus Zsuzsanna

Gyermek , Junior és Fiatal hajtók csapatvezetője

A Nemzetközi Lovassport Szövetség kijelölte a Gyermek, Junior és Fiatal Hajtók Európa-bajnokságának helyszínét, mely 2021. augusztus 25. és 29. között a francia Sélestat-ban kerül megrendezésre.