Mélykút – 2017.

Lázár Zoltán nyerte a nemzetközi versenyt és a magyar derby-t – Lázár Vilmos volt a legjobb akadályhajtásban

A nyolcszoros világbajnok Lázár Zoltán (127.93) nyerte összetettben a mélykúti nemzetközi versenyt és magyar derby-t, megelőzve testvérét, a tizenegyszeres világbajnok Lázár Vilmost (130.06), aki második helyen zárta a megmérettetést. A harmadik legjobb hajtó összetettben a díjhajtást nyerő Hölle Martin lett (135.53).
A vasárnapi záró versenyszámban, az akadályhajtásban a legjobb Lázár Vilmos volt, aki alapidőn belül, hibapont nélkül teljesítette az akadályhajtást. Második lett Galambos Nándor (3.00), harmadik Hölle Martin (3.00), negyedik Hódi Károly (3.00), míg az ötödik legjobb akadályhajtást az összetettben győztes Lázár Zoltán (3.01) mutatta be.

Vasárnap késő délelőtt eredményt hirdettek 6 kategóriában a mélykúti nemzetközi fogathajtó versenyen.
Az összetett versenyt Juhász Péter 209.16-tal fejezte be a gyermek póni egyesfogatoknál. A Juniór póni egyesfogatoknál a legjobb Szaller Zsófia (153.12) lett, megelőzve a másodikként záró Majoros Annát (191.04), valamint a harmadikként végző Érsek Anettet (191.49). A junior póni ketteseknél Horvát Róbert összetettben 205.66-al zárt. A Junior nagyló egyesek kategória győztese Margitai Máté lett 173.99-cel, míg szintén ő másik lovával 177.32-vel zárta a versenyt összetettben. A fiatal hajtó egyesfogathajtó kategóriát Kozma Szabina összetettben 360.78-cal zárta. A CAN-B kettesfogatok összetett versenyében Hegedűs Sándor bizonyult a legjobbnak (174,89), második lett Kiss Sándor (182.28), harmadik Küri Albert (211.67).
A vasárnapi akadályhajtást a gyermek póni egyesfogatoknál Juhász Péter 3.00-val fejezte be. A junior póni egyesfogatoknál Szaller Zsófia lett az első (12.56) az akadályhajtás versenyszámban, másodikként Érsek Anett (17.32) zárt, harmadikként Majoros Anna fejezte be a versenyt (18.89). A junior póni kettesfogatoknál az akadályhajtásban Horvát Norbert 30.64-gyel zárt. A Junior nagyló egyesfogatoknál Margitai Máté első helyezést szerzett 2.33-mal, illetve második helyezést 7.12-vel az akadályhajtásban. A fiatal hajtó nagyló egyes kategóriát Kozma Szabina 43.80-nal zárta az akadályhajtás versenyszámban. A CAN-B kettesfogat kategória akadályhajtás versenyszámának legjobbja Kiss Sándor (3.89) lett, másodikként Erdős Krisztián György (5.50), harmadik helyezettként Kiss Szilárd (9.66) búcsúzott a mélykúti nemzetközi fogathajtó verseny helyszínétől.

ÉLŐ (ingyenes) KÖZVETÍTÉS AZ INTERNETEN a díjhajtás és akadályhajtás versenyszámokról LINK ITT.
A teljes start- és eredménylisták oldala ITT található.

elnök: Joaquin Medina Garcia (ESP)
tagok: Anne-Marie Turbé (FRA), dr. Fejér Barna (HUN), Jiri Kunat (CZE), Kelemen Atilla (ROU)
technikai kiküldött: Ladányi Kovács Zoltán (HUN)
pályaépítő (CAI3*): Fintha Gábor (HUN)
pályaépítő (CAI2*): Zámbó István (HUN)
fősteward: Szepesi Ádám (HUN)

Tisztelt Versenyzők!

A Nemzetközi Lovas Szövetség elfogadta a 2017. június 1-4. között Mélykúton megrendezésre kerülő nemzetközi fogathajtó verseny kiírását, mely ITT olvasható angol nyelven.

Kiírt kategóriák:
CAI2*- nagyló kettes- és négyesfogat
CAI3* – póni és nagyló egyes-, kettes- és négyesfogat

FIGYELEM!

A nevezés elindult a nemzeti kategóriákban a nevezes.fogatsport.hu oldalon!

A nemzetközi kategóriákra (CAI2* és CAI3*) a szövetségen keresztül az FEI nevezési rendszerében lehet a nevezéseket leadni.

Azon hajtók, akik a nemzetközi versenyen nem kívánnak indulni, csak a nemzeti A kategóriában, így a Magyar Derby-n is, a versenyirodán keresztül nevezhetnek a magyar nevezési rendszerben. Nevezés leadását és a boxfoglalási igényeket a dani.horvath22@gmail.com email címre kérjük jelezni!

Azon hajtók akik a nemzetközi versenyre neveztek részt vesznek a Magyar Derby-n is.

A gyerek, junior és fiatal hajtók illetve a B kategóriás kettesfogathajtók a magyar nevezési rendszeren keresztül tudják leadni nevezésüket és boxfoglalásaikat is.

A 2*-os kategóriák KVALIFIKÁCIÓS lehetőséget is biztosítanak. Ezekben a kategóriákban a magyar versenyzők lovainak nem kell FEI útlevél! Viszont, FEI azonosító kötelező a nevezni kívánt lovak részére! Amennyiben ezzel nem rendelkezik, kérjük, hogy Klinger Zitát keresse a Magyar Lovassport Szövetségben (+3614606952). A FEI azonosító kiváltásának díja: 5000 Ft/db/ló.
A versenyre csak a FEI nevezési rendszeren keresztül lehetséges a nevezés. A NEMZETKÖZI KATEGÓRIÁKBA nevezni szándékozó magyar versenyzőkre vonatkozó nevezési határidő 2017. május 12. (péntek), 16:00
Nevezés menete – ITT olvasható
Sportorvosi igazolás a hajtónak és az összes segédhajtónak kötelező, mely ellenőrzésre kerül a versenyen való indulás előtt. Csak az érvényes licenccel rendelkező versenyzőket és lovaikat áll módunkban lenevezni a FEI nevezési rendszerben!