Izsák, CAN-A H1, H2, H4 DÖNTŐ

‘A’ kategóriás Egyes-, Kettes- és Négyesfogathajtó Országos Bajnokság Döntője és Nemzetközi Parafogathajtó verseny, Izsák, 2017. szeptember 28. – október 1.

Nyúl, Papp és ifj. Dobrovitz lett a Magyar Bajnok
Az egyesfogathajtóknál Nyúl Katalin, a kettesfogathajtóknál Papp János, a négyesfogathajtóknál ifj. Dobrovitz József lett a 2017. évi Magyar Bajnok a XXXII. Izsáki Sárfehér Napok keretében megrendezett ’A’ kategóriás Egyes-, Kettes- és Négyesfogathajtó Országos Bajnokság Döntőjében. Nyúl Katalin és Papp János edzője Nyúl Zoltán, ifj. Dobrovitz József edzője Dobrovitz József. A kettesfogathajtóknál Békés megye csapata, a négyesfogathajtóknál Pest megye csapata nyerte az ’A’ kategória Fogathajtó Csapatbajnoka címet.

Az egyesfogathajtóknál Nyúl Katalin lett a Magyar Bajnok 2017-ben
Nyúl Katalin (152,94) lett a Magyar Bajnok az egyesfogathajtók mezőnyében a XXXII. Izsáki Sárfehér Napok keretében megrendezett ’A’ kategóriás Egyes-, Kettes- és Négyesfogathajtó Országos Bajnokság Döntőjében. A három versenyszám után a második helyezést Rondzik Gábor (172,06) érte el az összetett versenyben, míg a harmadik Meskósné Orosz Mária (176,43) lett.
Az akadályhajtásban az egyesfogatok mezőnyében Rondzik Gábor (4.72) bizonyult a legjobbnak, Nyúl Katalin (13.75) lett a második vasárnap, harmadik helyen ifj. Kéri Tibor (16.34) zárta az akadályhajtást Izsákon.

A kettesfogathajtóknál Papp János lett a Magyar Bajnok idén
Papp János (148.29) lett a Magyar Bajnok a kettesfogathajtók mezőnyében a három versenyszám, a díjhajtás, a maratonhajtás és az akadályhajtás összetett eredménye alapján a XXXII. Izsáki Sárfehér Napok keretében megrendezett ’A’ kategóriás Egyes-, Kettes- és Négyesfogathajtó Országos Bajnokság Döntőjében. A második helyen Sipos Zoltán (149,34) végzett, harmadikként ifj. Simon József (160.15) zárta az izsáki országos bajnoki döntőt.
A vasárnapi akadályhajtást Sipos Zoltán (0.85) nyerte a kettesfogathajtóknál, a második helyen Gergely János (1.85) zárta a versenynapot, míg a harmadik legjobb eredménnyel Papp János (1.94) fejezte be a versenyszámot.

Ifj. Dobrovitz a nyégyesfogathajtóknál a magyar bajnok 2017-ben
Ifj. Dobrovitz József (163.57) a Magyar Bajnok 2017-ben, hiszen a vecsésiek világbajnoka nyerte a négyesfogathajtók összetett versenyét a XXXII. Izsáki Sárfehér Napok keretében megrendezett ’A’ kategóriás Egyes-, Kettes- és Négyesfogathajtó Országos Bajnokság Döntőjében. Másodikként összetettben Dobrovitz József (174.13), harmadikként Sági József (218.29) fejezte be az izsáki országos bajnoki döntőt.
A vasárnapi akadályhajtást a négyesfogathajtóknál ifj. Dobrovitz József (7.16) nyerte, második lett Dobrovitz József (9.00), harmadik Sági József (38.47).

Békés és Pest megye csapata nyerte az ’A’ kategória Fogathajtó Csapatbajnoka címet
A kettesfogathajtóknál Békés megye (295,74), a négyesfogathajtóknál Pest megye (337,70) csapata lett az ’A’ kategória Fogathajtó Csapatbajnoka. Békés megye csapatában Galambos Nándor, Papp János és Sipos Zoltán, Pest megye csapatában Dobrovitz József és ifj. Dobrovitz József hajtott az izsáki országos bajnoki döntőben. A kettesfogathajtóknál második lett a Dél-Dunántúli régió (320,67) csapata, harmadik Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (324,86) csapata.
A négyesfogathajtóknál Pest megye csapata lett a győztes, a csapatban ifj. Dobrovitz József és Dobrovitz József (337,70) hajtottak, másodikként zárt Bács-Kiskun megye (541,84) csapata.
Izsák, 2017. október 1.

A nevezés lezárásával a Magyar Bajnok címre minősült versenyzők listája is kialakult, mely IDE kattintva érhető el!

OB csapatverseny VÉGEREDMÉNY

Minden versenyző saját maga nevez és a boxfoglalás is rendszeren keresztül történik! A verseny NYÍLT!
Magyar Bajnoki címet viszont csak – a szabályzatnak megfelelően – a minősült versenyzők nyerhetnek!

A nevezési határidő: 2017. szeptember 26., kedd
Versenykiírás: ITT olvasható

A versenybíróság elnöke: Dr. Fejér Barna
Tagok: dr. Kelemen Atilla, Sarah Mullins, Gun Hagring, Danuta Nowicka
Pályaépítő: Jacques Tamalet, Zámbó István
Technikai kiküldött: Pierre Cazas, Ladányi Kovács Zoltán