A VB programja – A világbajnokság start- és eredménylistái ITT
Szeptember 24., megnyitó ünnepség – 16 óra – KÉPGALÉRIA

Szeptember 25., – KÉPGALÉRIA
díjhajtás – 9 óra – póni egyesfogatok – STARTLISTA / EREDMÉNY
A póni egyesfogatok 37 fős mezőnye a mai napon bemutatta díjhajtó programját Kisbér-Ászáron a FEI Pónifogathajtó Világbajnokságon.
3 magyar hajtó indult a kategóriában, közülük Genzwein Marina érte el a legjobb eredményt, 66,13 hp-tal a 29. lett. Gáspár Szilvia 69,26 hp-tal a 34., míg Karsay Sándor 69,55 hp-tal a 35. helyen fejezte be a versenyszámot.

Szeptember 26., – KÉPGALÉRIA
díjhajtás – 9 óra – póni kettesfogatok – STARTLISTAEREDMÉNY
A csütörtöki napon hajtottak a póni kettesfogatok, ebben a kategóriában 38 fogat mutatta be díjhajtását. A legjobb magyar eredményt Kovács Zsófia érte el, 59,10 hp-os programmal a 19. helyen zárta a számot. Balla Evelin a 22. lett 60,50 hp-tal. Lehőcz Dávid 61,37 hp-ot teljesítve a 25. helyen végzett a díjhajtásban. 36. lett 70,16 hp-tal Saru Zsolt, míg 37.-ként fejezte be a számot Juhász Péter 72,35 hp-tal.

Holnap a póni négyesfogatok mezőnye mutatkozik be, ahol Rohr Máténak és ifj. Jámbor Vilmosnak szurkolhatunk!

Szeptember 27., – KÉPGALÉRIA
díjhajtás – 9 óra – póni négyesfogatok – STARTLISTAEREDMÉNY / Csapateredmény
A póni négyesfogatok 24 fős mezőnyével ma befejeződött a rekord hosszú, 3 napos díjhajtás. Két magyar hajtó indult ebben a kategóriában, ifj. Jámbor Vilmos a 10. lett 54,78 hp-ot hajtva, ebben 5 hibapont büntetéssel. Rohr Máté a 17. helyen zárt, a fogat programját 63,50 hp-ra értékelte a versenybíróság. Mindkét hajtó a csapatversenyben is részt vesz, melyben 9 nemzet tudott csapatot állítani. A magyar válogatott jelenleg a 8. helyen áll.
Holnap a maratonhajtással folytatódik a világbajnokság programja.

Szeptember 28., – MARATON Dokumentáció KÉPGALÉRIA

maratonhajtás – 8 óra – STARTLISTA / EREDMÉNYCsapateredmény / A+B részeredmény
A legjobb magyar eredményt ma Rohr Máté érte el a póni négyesfogatok mezőnyében, aki a második helyen zárta a maratonhajtást. A póni egyesfogatoknál Karsay Sándor a 25. lett, a póni kettesfogatok mezőnyében pedig Balla Evelin szintén a 25. helyen végzett.
A balszerencse a magyar csapatot sem kerülte el, Kovács Zsófiát kizárták, Lehőcz Dávid pedig feladta a versenyt, mindketten a póni kettesfogat között indultak.

Szeptember 29.,
akadályhajtás – 8 óra 45 perc, majd ezt követően bajnokavatás – STARTLISTA / EREDMÉNYCsapateredmény / Egyéni összetett eredmény

Német és holland győzelmekkel zárult a Pónifogathajtó Világbajnokság Kisbér-Ászáron

Összetettben a póni egyesfogathajtóknál a német Katja BERLAGE (149.47), a póni kettesfogathajtóknál a holland Rodinde RUTJENS (155.89), a póni négyesfogathajtóknál pedig a német Steffen BRAUCHLE (150.08) nyert a FEI Pónifogathajtó Világbajnokságot Kisbér- Ászáron. A csapatversenyben a legjobbnak a németek (449.66) bizonyultak, második helyen a hollandok zártak (454.479, míg a harmadik helyet a svájciak szerezték meg (464.14).
Csapatban Magyarország a 8. helyen zárt. Összetettben a legeredményesebb magyar versenyző a póni négyesfogathajtóknál ROHR Máté volt (167.06), aki díjhajtásban a 17., maratonhajtásban a 2., akadályhajtásban a 8. helyen fejezte be a versenyt. Az vasárnapi akadályhajtásban a legeredményesebb magyar versenyző a póni kettesfogathajtók között 5. helyen záró LEHŐCZ Dávid volt.