FEI Négyesfogathajtó Európa-bajnokság 2019.

Donaueschingenben hajtanak Európa legjobb négyesfogathajtói az augusztus 15. és 18. között megrendezésre kerülő FEI Négyesfogathajtó Európa-bajnokságon. 12 nemzet 41 fogathajtója vesz részt a versenyen. Hazánkat Dobrovitz József és ifj. Dobrovitz József képviseli a megmérettetésen.

Dobrovitz József fogatában Bandidos, Cheerokee, Siglavy Capriola Délceg, Waltstar, Wodan Lux lovakat hajtja.
ifj. Dobrovitz József lovai Harcos, Hildo, Neapolitano Nimród, Neapolitano XXXIII-33 és Torino lesznek.

TELJES VERSENYZŐI LISTA ITT
A verseny időbeosztása ITT
STARTLISTÁK, EREDMÉNYEK ITT

PROGRAM:

Augusztus 15., 9 óra
Első állatorvosi szemle – FELVEZETÉSI LISTA ITT / Képgaléria 1. / Képgaléria 2.
Minden magyar ló sikeresen túl van az első állatorvosi szemlén a Donaueschingenben zajló FEI Négyesfogathajtó Európa-bajnokságon.
Gyakorlás – Képgaléria

Augusztus 16., 9 óra
Díjhajtás – STARTLISTA / EREDMÉNY / CSAPATVERSENY
Képgaléria 1.
Képgaléria 2.

Az első versenyszámot, a díjhajtást a francia Benjamin Aillaud nyerte 42,58 hp-tal. 2. és 3. helyen apa és fia, IJsbrand és Bram Chardon osztoznak Hollandiából, 43,92 és 43,98 hibapontos programokkal.
Dobrovitz József a mai napon Bandidos, Cheerokee, Waltstar, Wodan Lux lovait hajtotta, eredményével, az 57,90 hibaponttal a 18. helyet érte el.
ifj. Dobrovitz József lovai Harcos, Hildo, Neapolitano XXXIII-33 és Torino voltak a díjhajtásban. Eredménye 63,23 hp, ezzel a 30. helyen zárta a versenyszámot a 41 fős mezőnyben.

A csapatversenyben Hollandia, Németország és Franciaország a jelenlegi állás.

Augusztus 17., 8 óra 30
Maratonhajtás – PÁLYARAJZ
STARTLISTA / EREDMÉNY / A+B RÉSZEREDMÉNY / CSAPATVERSENY

Hollandia a nagy vesztes!
A maratonhajtás versenyszám során a meglepetésekből nem volt hiány! A nyolcból öt akadályt nyerő Koos de Ronde (NED) 35,75 hp-ot kapott az A szakaszon, így a 32. helyen zárt. IJsbrand Chardon felborult a 4-es akadályban, így őt kizárták.

2 német a maraton első 3 helyén
Michael Brauchle (GER) nyert a maratonon, 2. lett Bram Chardon (NED) és 3. helyen Georg von Stein (GER) zárt.

Dobrovitz József az értékes 9. helyen ért célba, Dobrovitz Józsefné Mónika és ifj. Veszelszki Gábor segédhajtókkal.
Ifj. Dobrovitz József a 15. lett – fogatán nem volt hiány Józsefekből – segédhajtói Vida József és Oprea József voltak.

Augusztus 18., 8 óra 30
Akadályhajtás –PÁLYARAJZ
STARTLISTA / EREDMÉNY / VÉGEREDMÉNY / CSAPATVERSENY
Képgaléria

A Dobrovitz család és lovaik már úton vannak Magyarországra.
Dobrovitz József pozitívan értékelte az Európa-bajnokságon való szereplést. Mindkettőjüknek öröm volt hajtani a lovakat. Az előzetes várakozásaikat felülmúlta a csapat 4. helyezése, hiszen mindkét fogat épülő fázisban van. Tudták, hogy az egyéni, dobogós helyezésre nem volt esély, a lovak nem állnak még készen erre. De nincs megállás! A cél az, hogy feljebb jussanak, jobb eredményeket érjenek el a jövőben a négyesfogatok mezőnyében!
Ehhez azonban a támogatók, segítők, és természetesen a család is elengedhetetlen! Ezúton köszönik a rengeteg munkát, a csapat nagyon sokat dolgozott, szuper teljesítményt nyújtott mindenki!

A képeket Šárka Veinhauerová és Vida-Szűcs István készítette.