Egyesfogathajtó Világbajnokság Haras du Pin 2024

Két magyar hajtó a világbajnokság legjobb 25 hajtója között a díjhajtást követően. Kun Andrea 56,30-al legjobb magyarként végzett a díjhajtásban, a 23. helyet szerezte meg. Moldován András aki első egyesfogathajtó világbajnokságán vesz részt, az előkelő 25. helyet szerezte meg 56,64-el. Posta Dávid 68,23 hibapontot kapott és a 72. helyről várja a maratonhajtást. A magyar csapat jelenleg a 7. helyen áll, mindössze nyolc pontra a dobogótól. Nagyon szoros verseny várható a holnapi maratonhajás során, hiszen a 79 fős mezőnyben számtalan kiváló maratonhajtó van, a különbségek pedig nagyon kicsik. A maraton akadályokat a kiváló pályáiról ismert holland Johan Jacobs tervezte.
A magyar hajtók indulási ideje a maratonhajtás kontrollált bemelegítő szakaszán:
– Posta Dávid 12:00
– Kun Andrea: 13:00
– Moldován András: 14:30

Minden magyar ló és hajtó sikeresen teljesítette a ma reggeli állatorvosi felvezetést a Haras du Pin-i FEI Egyesfogathajtó Világbajnokságon. Ma délután kerül sor a díjhajtás sorsolásra, valamint minden hajtó behajthat a versenypályára a pálya megismerése céljából.
A magyar versenyzők: Kun Andrea, Moldován András és Posta Dávid
Sok sikert kívánunk a magyar versenyzőknek! Hajrá Magyarok!
A verseny élő közvetítésen keresztül követhető EZEN a linken.