LIPICA (SLO) – CAI2* és CAI3*

2018. július 4-8. között a tavalyi Kettesfogathajtó Világbajnokság helyszíne, a szlovéniai Lipica ad otthont a soron következő nemzetközi fogathajtó versenynek, ahová magyar versenyzők is kiutaztak. Hajtóink több kategóriában indulnak a versenyen.
Start- és Eredménylisták IDE kattinva érhetőek el!

• Szabó Lajos – CAI3* – négyesfogat

ifj. Galbács Ferenc kiváló teljesítménnyel, alapidőn belüli hibátlan hajtással megnyerte a 3*-os kettesfogatok akadályhajtó versenyszámát. A többi magyar hajtó nem tudott hibátlan pályát hajtani.

Összetett eredmény:
A 2*-os kettesfogatok 3 fős mezőnyében, minden versenyszámot megnyerve, Erdős Krisztián György győzött.
A 3–os kettesfogatok legjobb magyar eredményét ifj. Galbács Ferenc érte el, 4. lett. Szabó Roland végzett az 5. helyen, míg ifj. Veszelszki Gábor hatodikként zárt. Mezei Zsolt a 11. helyen fejezte be a szlovén versenyt. Kiss Róbert, Sánta István és Tóth Csaba nem lettek helyezve (kizárás, lóproblémák miatt).

A 3*-os egyesfogatok végül 11-en fejezték be a versenyt, itt Pál István Zoltán a 9., míg Farkas József a 11. lett.

ifj. Jámbor Vilmos egyedüliként teljesítette a póni négyesfogat kategóriát.

Szabó Lajos a 3*-os négyesfogat kategória 3. helyezettjeként térhet haza Lipicáról.

Rozmán Tímea Krisztina a maratonon elért győzelme utána, ma az akadályhajtáson 3. lett és végül összetettben a második helyen zárta a junior póni egyesfogatok mezőnyét.

Margitai Máté másodikként fejezte be az akadályhajtást és az összetett versenyben is a 2. helyen zárt a fiatal hajtók egyesfogat kategóriában.

Szabó Roland fantasztikus teljesítménnyel megnyerte a 3*-os kettesfogat kategóriát a szombati maratonhajtás versenyszám során. Mögötte Tóth Csaba a 2. helyen zárt. Ifj. Veszelszki Gábor a 6., ifj. Galbács Ferenc a 8., Mezei Zsolt a 11. helyen fejezte be a maratont. Sánta Istvánt nem javított pályatévesztés miatt kizárták.

A 2*-os kettesfogatoknál Erdős Krisztián György jelentős előnnyel győzött.

A négyesfogatok 5 fős mezőnyében Szabó Lajos a harmadik lett.

Az egyesfogatoknál két magyar induló hajt Lipicán. Közülük Pál István Zoltán a 3., míg Farkas József a 11.-ként fejezte be a maratonhajtást.

A junior póni egyesfogatoknál szintén magyar siker született – Rozmán Tímea Krisztina nyert ma.

2 fiatal hajtó egyesfogat között Margitai Máté a 2. lett.

A póni négyesfogat kategória egy fős, ifj. Jámbor Vilmos sikeresen teljesítette a maratont.

Az első állatorvosi szemlét követően csütörtök délután már több kategória díjhajtása is lezajlott.
A fiatal hajtó egyesfogat kategóriát Margitai Máté nyerte 51,68 hp-os programmal.
Rozmán Tímea Krisztina a junior póni egyesfogat kategória 3. helyezettje lett 59,85 hp-os díjhajtásával.