Ponttáblázat – Végeredmény – MÓDOSÍTÁS

Tisztelt Kettesfogathajtók!

Lezárult a 2019. évi pontszerző (magyar-külföldi) versenyek kvalifikációja. Az új pontrendszer és ponttáblázat teljesen egyértelművé és jól láthatóvá teszi a versenyzők tudását és képességét. Vannak akik sok versennyel, kitartó küzdelemmel, és vannak akik csak pár verseny alapján győztek meg teljesítményükről.
Persze vannak olyanok is, akik esélyeiket mérlegelve korán kiszálltak a kvalifikációból.
Az év eleji válogatási elveket ismertetvén mégsem kellett másképp döntenem, mint ahogy a ponttáblázat végeredménye alakult. Úgy gondolom mindenki esélye megvolt a tiszta, egyenlő küzdelemre.

Galbács Ferenc ifj.

A 2019. évi kvalifikációs versenyek eredményének ponttáblázata MEGTEKINTHETŐ ITT! (MÓDOSULT)

Szilágyi Zsolt
csapatmenedzser

Tisztelt Fogathajtók!

A legutóbbi három verseny befejeztével az észrevételeim a következők:

Az első altenfeldeni kettesfogathajtó mezőnyét három magyar hajtó listázta, Dr. Tóth Andrea, Erdős Krisztián György, Sánta István. A 22 indulóból 18 versenyző fejezte be a versenyt.
A díjhajtásban Dr. Tóth Andrea a 6., Erdős Krisztián György 10., Sánta István 17. helyet szerezte meg. Maratonban Dr. Tóth Andrea 11., Erdős Krisztián György 9., Sánta István 21. helyet érte el.
Az akadályhajtás igen nehéz, technikás, sokak számára meghívó jelleggel lehetőséget adott a hibázásra, melynek során Erdős Krisztián György sajnálatos módon kizárásra került.
Dr. Tóth Andrea 15., Sánta István a 16. helyet szerezte meg.
Összetett eredmények:
Dr. Tóth Andrea 12. helyezés
Sánta István 18. helyezés

Beekbergen
Június utolsó hétvégéjén Hollandiában, Beekbergenben szintén 3 magyar versenyző, 16 nemzet 44 indulójával állt rajthoz.
Egy rendkívül színvonalas, magas tudásszintű fogathajtókkal tűzdelt verseny rendezésére került sor.
Az időjárás nagyon kedvező volt, sajnos a szombati maraton napján volt a hét legmelegebb napja, ezért a lovak védelme szempontjából könnyített és idővel bővített maraton versenyre került sor.
A díjhajtás napján nagy magyar siker született, mind a három magyar induló az első hét helyezett között szerepelt. A tőle már megszokott módon 33,13 hibaponttal Hölle Martin az első helyen végzett. Osztertág Kristóf lett a harmadik, 45,91 hibaponttal. Ifj. Dobrovitz József 49,91 hibaponttal hetedik helyezést ért el.
A maraton versenyszámban a hollandok hajtói bizonyultak erősebbnek, ezek közül Lettenborg Raymond végzett az élen. Osztertág Kristóf 8. , Hölle Martin 11. , ifj. Dobrovitz József 12. helyen végzett. Az akadályhajtás versenyszámban Hölle Martin 3. helyen, időn belül, egy verőhibával, Dobrovitz József pedig egy verőhiba és egy minimális idő túllépéssel fejezték be a versenyszámot.
Osztertág Kristóf pedig 9,33 hibaponttal, a 15. helyen végzett.
Az összetett eredmény számunkra meggyőző és kimagasló volt.
Hölle Martin a 2. számú fogatával is magabiztos első helyet szerzett, Osztertág Kristóf két számot kimagaslóan teljesítve állt föl a dobogó 3. fokára. Ifj. Dobrovitz József fiatal lovaival második alkalommal is bebizonyította a versenyen rátermettségét és nagyon jó 5. helyen végzett.
Gratulálok a sok év óta várt, külföldön nemzetközi sikert szerző magyar hajtóinak!
Jó volt látni a világbajnokság évében az esély és remény lehetőségét az eredmények alapján.

Schwaiganger
A német CAIO4* versenyen 7 nemzet 39 indulója állt a starthoz, 5 fős magyar mezőnnyel,
Dr. Tóth Andrea, Domsa Dalma, Szabó Roland, Penzer László és ifj. Galbács Ferenc.
Ez a verseny csapatverseny volt, mely során Domsa Dalma, Penzer László, ifj Galbács Ferenc került beválogatásra. A díjhajtás versenyszámot, magyar legjobbként ifj. Galbács Ferenc 55,24 hibaponttal a 13. helyen zárta.
Szabó Roland 59,37hp (25.)
Dr. Tóth Andrea 59,70 hp (26.)
Penzer László 62,90 hp (31.)
Domsa Dalma 63,90 hp (32.) lett.
A magyar hajtók kissé csalódottan, nagyobb reményekkel, sikereket várva fejezték be a pénteki napot. A német csapat szerezte meg a díjhajtás első helyét. Második nap (maraton) a legjobb helyezést a magyarok közül Szabó Roland, holtversenyben a lengyel hajtónővel 5. helyezést ért el. Dr. Tóth Andrea lett a 25. , Penzer László a 22., Domsa Dalma a 23., ifj. Galbács 31. lett.
Az akadályhajtást rendkívül nehéz, technikás 4 évszakos talajon épített több, összetett szűkített akadállyal indították. A svájci csapat kimagasló eredményt nyújtott az akadályhajtás versenyszámában, a három versenyző összesen 1,7 hibaponttal jött le a pályáról.
Nekünk, magyaroknak ez a pálya nehéznek bizonyult, de Szabó Roland 8,82 hibaponttal a 15. lett. Őt követte a magyarok között ifj. Galbács Ferenc (20.), Dr. Tóth Andrea (24.), Penzer László (28.), Domsa Dalma (34.) lett.
Az összetett eredmény szerint a csapatok versenyében negyedikként zárt a magyar csapat
Németország, Svájc, és Ausztria után.
Az egyéni eredmény legjobbja, Szabó Roland összetett 11 hely,
Dr. Tóth Andrea 22., ifj Galbács Ferenc 23., Penzer László 28., Domsa Dalma 34 . helyezés.
Rendkívül színvonalas, nagyon szép környezetben versenyezhettek hajtóink. A maraton versenyszám roppant nehéz, 8 nagy méretű maraton akadály, valamint domborzati szintkülönbségekkel nehezített szakasz volt. Nagy állóképességet, fizikai kondíciót igényelt a versenyszám. De úgy gondolom a magyar lovak kondíciója helyt álló volt. Jó hangulattal, ha bár a várt eredmények gyengébben is sikerültek, jó emlékkel tértek haza a magyar hajtók. A rendezők megköszönték jelenlétünket, szereplésünket és a későbbiekben is visszavárják a kulturált, színvonalas magyar fogathajtó mezőnyt.
A szezon hátralévő részében egy darab lengyelországi válogatóverseny áll még a magyar fogathajtók előtt, melynek négy indulója lesz: Domsa Dalma, Dr. Tóth Andrea, Sánta István ifj Galbács Ferenc. Bízom abban, hogy a hajtók erről a versenyről jó eredménnyel, kellő pontszámmal, megelégedve érkeznek haza. Az eredményekből, tanulságokból, kellő önkritikát gyakorolva, mindenki le tudja vonni esélyeit és lehetőségeit.

A lengyelországi verseny után közlöm a 6+1 fős magyar válogatott listáját, akik augusztusban lehetőséget kapnak a tíz napos edző tábort követő drebkaui világbajnokságon való szereplésre.

Mindenkinek kívánok sok sikert az évad hátralevő részében!

Hat válogató versenyt befejezvén a ponttáblázat alakulása a következő:

3 nemzetközi versenyt követően Szilágyi Zsolt csapatmenedzser elkészítette ponttáblázatát, mely a FEI Kettesfogathajtó Világbajnokságra való válogatás alapja.

A mellékelt ponttáblázat valamint a versenyeken nyújtott teljesítmények alapján körvonalazódni látszik azon fogathajtók listája, akik 2019-ben a FEI Kettesfogathajtó Világbajnokságán, Drebkauban szereplő válogatott keret tagjai lehetnek. A versenyzők különböző számú versenyeken vettek részt, de jelenleg is 3 válogató verseny előtt állunk: Altenfelden (Ausztria), Beekbergen (Hollandia) valamint Schwaiganger (Németország). Ezen versenyeken több hajtó részvételére és sikeres eredményére számítok. Az eredmények figyelembevételével alakulhat ki a végleges keret (6+1 fő), de teljes biztonsággal csak a lengyelországi, ptakowicei verseny hoz döntést. A csapat kijelölését a világbajnokságon az állatorvosi kontrollt követő 1 órán belül kell meghoznom.
Összefoglalva a mélykúti versenyen a viszontagságos és szélsőséges időjárás ellenére a díjhajtás teljesítménye jeletősen javult a mezőhegyesi versenyhez mérten, Hölle Martin részéről egy magával ragadó, bravúros sikert láthattunk.
A maratonhajtás minden hajtónak és valamennyi lónak érezhetően nagy terhelést, kimerülést okozott! A rendkívüli meleg, a magas páratartalom miatt nem igazán hozták a fogatok a tőlük elvárt vagy megszokott eredményeket, de Kákonyi Norbert lovaival lett a versenyszám legjobbja. Gratulálok lovai teljesítményéhez!
Az akadályhajtásban nagy örömmel vettem észre, hogy a magyar pusztai lovak, a hortobágyi nóniuszok elsőként leggyorsabban hiba nélkül teljesítették a nagy hajtótudást igénylő, technikás pályát. Kovács Szabolcs Tamás lett lovaival a győztes, melynek sikerében sok magyar lófajtát kedvelő szurkoló is osztozott.
A mélykúti versenyen szinte a teljes magyar hajtói létszám jelen volt, itt mindenki felmérhette esélyeit, tudását. Ezen egy verseny alapján Hölle Martin valamint ifj. Dobrovitz József teljesítménye kimagasló volt, ebben a sikerben Osztertág Kristóf magabiztos, ismétlődő sikere alapján, ők lehetnek a csapat várományosai. Őket követi biztosan a legmagasabb válogatói pontszámmal rendelkező Hódi Károly, kinek teljesítményére és sikerére igényt tartok. Kákonyi Norbert a maraton eredménye és a jelenlegi pontrendszer alapján nagy valószínűséggel válogatott kerettag. A 6. és 7. /tartalék/ helyére még az előttünk lévő versenyek fognak dönteni. A németországi bajnoki döntőn, a július 5-7-ig rendezendő versenyen Domsa Dalma, ifj. Galbács Ferenc, Penzer László, Szabó Roland valamint Dr. Tóth Andrea fognak megküzdeni.

Zárásként meg kell jegyezzem, hogy sok hajtón látom és észreveszem, hogy a sikeresélyeit latolgatva kedvüket vesztették. Véleményem szerint az igazi SPORTEMBER A VÉGSŐKIG KÜZD!