Nemzeti Fedettpályás Versenyek 2020/2021.

FIGYELEM! A minősülés szabálya a COVID-19 veszélyhelyzet miatt megváltozott!

A döntő nyílt OB-ként kerül kiírásra azaz MINŐSÜLÉS NÉLKÜL részt lehet venni és bajnoki címet lehet szerezni a Szilvásváradon megrendezésre kerülő versenyen 2021. április 11-én.
A látogatottság szempontjából a verseny zárt kapuk mögött kerül lebonyolításra (a kormányzati döntés értelmében változhat).
A döntőn minimum 3 versenyző (személy) indulása esetén osztanak érmet az adott kategóriában.

A 2020/2021. évi hazai fedeles versenyeken a 2020/2021. évi FEI Fogathajtó Világkupa (fedeles) versenyek szabályzata az irányadó és használandó szabályzat.
Fedettpályás versenyek szabályzata ITT olvasható!

A sportversenyekre vonatkozó kormányrendelet ITT olvasható!

A versenyzők és segédhajtók egységes csapatöltözete, mely az időjárásnak megfelelő a fedeles versenyek során. Az érvényes sportorvosi igazolások megléte is KÖTELEZŐ a versenyző és segédhajtó(k) számára!

A lovak/pónik minimum életkora 5 év!

Minden hajtónak NYOMATÉKOSAN fel szeretnénk hívni a figyelmét a lovak szerológiai vizsgálatára és a vakcinázások szabályok szerinti meglétére! A fedeles versenyek alkalmával, amennyiben a lovak vérvétele és oltásai nem lesznek naprakészek, az érintett versenyző nem indulhat a versenyen! A hatósági állatorvos minden helyszínen ellenőrzi az útleveleket és amennyiben nem felelnek meg az oltások, vérvételi eredmények, az állatorvosnak jogában áll a lovakat hazaküldeni! 

Kiegészítés a szabályzathoz:
– A 2020/2021-es fedeles szezon során a verseny lebonyolításához minimum egy vezetőbíró, egy bíró és egy pályaépítő szükséges. A bíró feladata a versenypálya és a melegítő terület felügyelet

A versenyek szervezése – a versenykiírásnak konkrétan tartalmaznia kell:
– Egynapos formátum 1.:

  • délelőtt: 1. forduló, mely a bemelegítő versenyszám
  • délután: 2. forduló, mely a fő versenyszám és utána, amennyiben van, összevetés

A négyesfogatok versenyszáma mindig a délelőtti utolsó szám és minden esetben a délutáni első kategóriának kell lennie a 2. forduló során.

– Egynapos formátum 2.:

  • a versenyzők nyolc fős csoportokban hajtják az 1. és 2. fordulót közvetlenül egymás után, majd amennyiben van, az összevetésre a nap végén kerül sor a kategóriák számára. 

– Kétnapos formátum:

  • „A” verzió:
    szombaton – 1. forduló, mely a bemelegítő versenyszám
    vasárnap –  2. forduló, mely a fő versenyszám és utána, amennyiben van, összevetés

Ha egy versenyző akadályoztatása miatt nem tud részt venni a szombati versenynapon, akkor lehetősége van a vasárnapi számban indulni, amennyiben előzetesen nevezve volt, problémáját előre jelezte a versenyirodán. Ilyenkor a 2. forduló első indulója lesz.

  • „B” verzió:
    szombaton – előre kijelölt kategóriák mindkét fordulója és összevetése (amennyiben van) vasárnap – előre kijelölt kategóriák mindkét fordulója és összevetése (amennyiben van).

A fedeles minősítő versenyek lebonyolítása:

– Az 1. forduló indulási sorrendje a nevezés fordított sorrendje minden esetben.

– Az 1. forduló a bemelegítő versenyszám, mely eredményének fordított sorrendje lesz a 2. versenyszám indulási sorrendje, de az eredmény máshová nem számítható be.

–  A 2. versenyszám után összevetésre kerülhet sor.

– A Szervező Bizottság és a Versenybíróság az indulói létszám függvényében dönthet, hogy összevetést tart-e! Amennyiben igen, úgy kategóriánként 10 induló alatt 3 versenyző mehet az adott kategória összevetésébe, 10 induló felett 6 hajtó!
Az a versenyző, akit az összevetésben zárnak ki, az az összevetés utolsó helyezettje lesz!

– A versenykiírásnak konkrétan tartalmaznia kell, hogy az összevetés milyen formában kerül lebonyolításra!

Összevetés értékelése – választható, hogy melyik értékelési forma – de a versenykiírásnak tartalmaznia kell:
– vagy a bejutott versenyzők a 2. versenyszám eredményét viszik magukkal az összevetésbe és az ott elért eredményük ehhez hozzáadódik és így alakul ki a végső sorrend.

– vagy a bejutott versenyzők számára nulláról indul az összevetés és az ott elért eredményük alapján alakul ki a végső sorrend. 

– Pónifogathajtók esetén, 12-14 éves korig a versenyző segédhajtója lehet olyan versenyző, aki indul az adott versenynapon és minimum 18. életévét betöltötte.

– Minden esetben a CAN-A/B és CAN-C kategóriás kettesfogathajtók külön versenyszámban versenyeznek.

A versenybejelentési díj 10.000 Ft, mely a Magyar Lovassport Szövetség Ügyfélkapus rendszerén keresztül is befizethető – LINK!