FEI Gyermek, Junior, U25 EB – Kisbér/Ászár 2022. – Információ

PROGRAMTERV – EZEN A LINKEN

Start- és eredménylisták – EZEN A LINKEN

Juhász Bertold és Beniamin Európa-bajnok a gyermek korcsoportban

Az akadályhajtást már teljesítette a gyermek korcsoport. A 26 póni egyesfogatot felvonultató mezőnyben az alábbi hazai vonatkozású eredmények születtek:

3. hely Juhász Bertold, Beniamin nevű pónijával 0 hp
12.
hely Nagy Vanessza, Fanni nevű pónijával 3,00 hp
22. hely Varga Gábor Márk, Henchman’s Berry nevű pónijával 9,22 hp
24. hely Szotyori-Nagy Márk, Bendegúz nevű pónijával 12,35 hp

Az összetett versenyben 1. hely Juhász Bertold, 5. hely Nagy Vanessza, 15. hely Varga Gábor Márk, 21. hely Szotyori-Nagy Márk.

Testvére győzelmét követően szintén Európa-bajnok lett Juhász Péter a junior póni kettesfogathajtók 4 fős csoportjában hibátlan akadályhajtást bemutatva, Black, Holló és Zsoldos nevű pónijait hajtva a 3 versenyszám során.

A junior korcsoport 27 póni egyesfogatot felvonultató mezőnyének magyar versenyzői az alábbi eredményeket érték el az akadályhajtásban: Saru Dániel egy verőlabdával, azaz 3 hp-os hajtással, Mistrál pónijával a 7. helyen zárt.

Jámbor Blanka Ágnes és Larienhof’s Memphis nevű pónija 14,91 hp-os akadályhajtással fejezte be az Európa-bajnokságot, mellyel a 24. helyen végzett a versenyszámban.

Farkas Fanni és pónija Florian nem indult a mai versenyszámban. Az összetett versenyben Saru Dániel a 10. lett az Európa-bajnokságon!

A legidősebb korcsoport, az U25-ös hajtók póni egyesfogat kategóriájában 15 hajtó versenyzett. Lőrincz Eszter és Ysselvliedts Songwriter nevű pónija alapidőn belül, hibátlan akadályhajtással (2. hely) az összetett verseny 6. helyezettje lett.

Az U25-ös korcsoport póni kettesfogatai között (5 induló) Aszódi Richárd az 5. helyet szerezte (6 hibapont) meg Maurits és Peti nevű pónijait hajtva a mai napon, végeredménye szintén az 5. hely.

Az U25-ös korcsoport nagyló egyesfogatai között (18 induló) István Bianka Júlia KOHEILAN XIII-20 Fülöp lovával a 5. lett 3,00 hp-os akadályhajtást hajtva, így 14. helyen fejezte be az EB-t. Görög Gábor a 14. helyen végzett Gidrán-36 Borókával 12 hp-ot szerezve és végül a 9. helyen zárt.

A legvégéig izgalmas csapatverseny győztese Hollandia, ezüstérmes Németország válogatottja, míg a bronzérmet MAGYARORSZÁG szerezte meg.

A magyar csapat tagjai: Juhász Bertold, Varga Gábor Márk, Jámbor Blanka Ágnes, Juhász Péter, Görög Gábor, Lőrincz Eszter.

Szövetségi kapitány Némedi István.

Minden résztvevőnek, a bajnokoknak sok szeretettel gratulálunk!

Fantasztikus magyar eredmények születtek az első versenyszámban!

A díjhajtás második napján a junior póni egyes- és kettesfogat kategória valamint az U25-ös korcsoport nagyló egyesfogat versenyzői hajtottak.

A junior korcsoport 27 póni egyesfogatot felvonultató mezőnyében Jámbor Blanka Ágnes és Larienhof’s Memphis nevű pónija az első helyet jelentő 42,88 hp-os díjhajtó programot mutatott be. Farkas Fanni és pónija Florian a 12. lett 52,16 hp-os teljesítménnyel. Saru Dániel 15. helyezett lett a versenyszámban 53,44 hp-tal Mistrál pónijával.

Szintén az első helyet szerezte meg Juhász Péter a junior póni kettesfogathajtók 4 fős csoportjában 50,00 hp-tal.

Az U25-ös korcsoport nagyló egyesfogatai között (18 induló) Görög Gábor a 10. helyen végzett Gidrán-36 Borókával 55,94 hp-tal. István Bianka Júlia KOHEILAN XIII-20 Fülöp lovával a 17. lett 65,85 hp-os programot bemutatva.

A 10 nemzet csapatversenyében a magyar válogatott a 4. helyről várja a maratonhajtást.

A díjhajtás első napján a gyermek, U25 póni egyes- és kettesfogat kategória versenyzői hajtottak.
A gyermek korcsoport 26 póni egyesfogatot felvonultató mezőnyében az alábbi hazai vonatkozású eredmények születtek:
8. hely Juhász Bertold, Beniamin nevű pónijával 50,96 hp
10. hely Nagy Vanessza, Fanni nevű pónijával 52,56 hp
14. hely Varga Gábor Márk, Henchman’s Berry nevű pónijával 56,80 hp
15. hely Szotyori-Nagy Márk, Bendegúz nevű pónijával 57,28 hp

Az U25-ös hajtók 15 póni egyesfogata között Lőrincz Eszter és Ysselvliedts Songwriter nevű pónija 52,75 hp-os díjhajtást mutatott be, mely a 6. helyet jelentette..
Az U25-ös korcsoport póni kettesfogatai között (5 induló) Aszódi Richárd a 2. helyet szerezte meg Maurits és Peti nevű pónijait hajtva.

VÉGLEGES NEVEZÉSEK ITT – 2022. augusztus 1.

NÉVSZERINTI NEVEZÉSEK ITT – frissítve: július 20.

Némedi István, az ifjúsági versenyzők szövetségi kapitánya kijelölte azt a 12 versenyzőt, akik nevezését a névszerinti nevezés határidejéig elküldtük a FEI felé a Kisbér/Ászáron megrendezésre kerülő Európa-bajnokságra (2022. augusztus 16-21.). Az EB-n maximum 4 versenyző indulhat korcsoportonként, így összesen legfeljebb 12 hajtó képviselheti hazánkat a gyermek, junior és U25-ös korosztályokban. Közülük maximum 2-2 versenyző / korcsoport alkothatja a magyar csapatot, akik a nemzetek csapatversenyében is részt fognak venni.

A FEI július 20-án megnyitotta a plusz nevezési lehetőséget, így hazánk is jelölt még versenyzőket a lehetséges 12 indulási helyre.